Vilniaus Savivaldybės Grigiškių Pradinė Mokykla
Vilniaus
Savivaldybės Grigiškių Pradinė Mokykla
Kalba:  lt
Tel. +370 52432800
Adresas: Kovo 11-osios g. 33A, LT-27111 Vilnius
El. p. rastine@grigiskiupradine.vilnius.lm.lt
Kraunasi...

Tautiniai šokiai

,,PADŪKĖLIS" 2019-2020 M.M.

,,Aguonėlė“ – tai vaikų liaudies sceninių šokių kolektyvų konkursinis festivalis, kuriame dalyvauja šalies kultūros centrų, švietimo įstaigų, privačių šokių studijų liaudiškų šokių grupės, šokių ansambliai, šokių studijos.

Konkursinio festivalio tikslai – lietuvių liaudies sceninio šokio puoselėjimas, moksleiviško amžiaus šokių kolektyvų meninio lygio kėlimas, šokėjų sceninės kultūros ugdymas, originalių šokių studijų ir ansamblių programų pristatymas bei naujų kūrybinių idėjų ieškojimas.

2019 m. didžiausias Lietuvos vaikų ir moksleivių konkursinis festivalis „Aguonėlė“ vyko spalio ir lapkričio mėnesiais. Vyksiančiuose renginiuose varžėsi beveik šimtas liaudiškų šokių grupių iš visos šalies. Šiame festivalyje dalyvavo ir Vilniaus miesto savivaldybės Grigiškių pradinės mokyklos vaikų tautinių šokių kolektyvo „Padūkėlis“ dvi grupės (vadovė Aniceta Česnakauskienė, akompaniatorius Maxim Machulskij).

Rezultatai pranoko visus lūkesčius: regioniniame ture grupių  pasirodymą komisija įvertino II – ro ir III – čio laipsnio diplomais. Patys mažiausieji „Padūkėlio“ šokėjai buvo pakviesti dalyvauti respublikiniame ture. Konkursui ruošėmės labai atsakingai: puikus repeticijų lankymas, nuoširdus darbas repeticijoje, nuolatinis tėvelių dėmesys, bei mokyklos administracijos pagalba.  Gruodžio 7 d. visi stipriausi respublikos tautinių šokių kolektyvai susirinko į Prienų kultūros centrą. Vilniaus miesto savivaldybės Grigiškių pradinės mokyklos „Padūkėlio“ šokėjai varžėsi jaunučių grupėje (viso dalyvavo 10 kolektyvų). Už puikų sceninį įvaizdį, įdomų repertuarą, bei nepriekaištingą šokių atlikimą kolektyvui buvo paskirta II – ji vieta ir daug daug žiūrovų aplodismentų.

Konkursinio festivalio organizatoriai „Padūkėlio“ kolektyvui įteikė II – ro laipsnio diplomą, o Vilniaus miesto meras R. Šimašius kolektyvo vadovei Anicetai Česnakauskienei - padėką už atstovavimą Vilniaus miestui „Aguonėlės“ konkurse.

Vadovė Aniceta Česnakauskienė


 

,,PADŪKĖLIS" 2018-2019 M.M.

Eglė Kotryna Vizboraitė – moksleivių dainų ir šokių švenčių šokių dienos koordinatorė:

informuojame, kad Vilniaus miesto savivaldybės Grigiškių pradinės mokyklos vaikų tautinių šokių kolektyvui ,,Padūkėlis" 2019 m. balandžio 9 d., Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos direktoriaus įsakymu Nr. VĮ-48, buvo patvirtinta I meninio pajėgumo kategorija.

 „Padūkėlio“  kolektyvo šokėjai, vadovė ir šokėjų tėveliai džiaugiasi įvertinimu.

VALIO!!!        VALIO!!!        VALIO!!!      VALIO !!!

 


 

Kovo 16 dieną vaikų tautinių šokių kolektyvo „PADŪKĖLIO“ šokėjai dalyvavo respublikiniame šokių festivalyje – konkurse „KAUNAS FEST 2019”.

Festivalyje - konkurse dalyvavo įvairaus amžiaus šokėjai: nuo „žirniukų“ iki suaugusiųjų ir buvo atliekami įvairių stilių šokiai: tautinis, šiuolaikinis, gatvės. Viso buvo pašokta virš 50 šokių.

Pagal festivalio – konkurso nuostatus buvo renkamas įdomiausias ir geriausiai atliktas šokis.

„PADŪKĖLIO“ šokėjai atliko du šokius ir jiems pasisekė ypač. Šokį „MERGEL MONA“ komisija įvertino II laipsnio diplomu. Daug emocijų buvo, laukiant antrojo šokio „Vai, dūda“ įvertinimo.

Tautinių šokių grupėje šiam šokiui buvo skirtas GRAND PRIX !!!!!

Mieli šokėjai, JŪS ESATE ŠAUNUOLIAI !!!!!. Jumis didžiuojosi ne tik aš, bet ir tėveliai, mokyklos bendruomenė. Sėkmės jums visuose koncertuose.

 

Vadovė Aniceta Česnakauskienė

 

,,PADŪKĖLIS" 2017-2018 M.M.

Lietuvių liaudies patarlė byloja: „Viščiukus reikia skaičiuoti rudenį“. Vaikų tautinių šokių ansamblio „PADŪKĖLIS“ vadovė ir šokėjai savo nuveiktus darbus vertina pavasarį.

Kolektyve yra 50 šokėjų ir, žinoma, mes šokome: mokėmės šokti, statėme naujus šokius, linksminome kitus, linksminomės patys.

Svarbiausias šių metų tikslas buvo išmokti 2018 m. Lietuvos šimtmečio dainų šventės „VARDAN TOS...“ šokių repertuarą – sėkmingai dalyvauti atrankoje ir patekti į šventę. Mums pavyko! III – IV klasių šokėjų grupė dalyvaus šokių dienoje „SAULĖS RATO RITIMAI“, mažesni šokėjai suksis šokio sūkury ansamblių vakare „TĖVYNE MŪSŲ“.

Be „PADŪKĖLIO“ šokėjų nevyko nei viena mokyklos organizuojama šventė ar renginys: rugsėjo 1-osios paminėjime, projekto „Lietuvėle, tu mana“ renginyje, skirtame Lietuvos 100 – mečiui paminėti, susitikime su būsimų pirmokų tėveliais – visur sukosi kolektyvo poros.

Šokėjai koncertavo ne tik mokykloje – šauniai pasirodė Grigiškių KC organizuojamame renginyje „MAMYTE, AŠ TAVE MYLIU“, skirtame Motinos dienai paminėti.

Padėką ir geras emocijas vaikai parsivežė iš respublikinio 1 – 4 klasių mokinių vokalinių ansamblių, chorų, šokių festivalio „VIRŠ VAIVORYKŠTĖS“. Festivalis vyko Vilniaus mieste ir buvo skirtas kompozitorės J. Lapinskienės kūrybos populiarinimui. Šiam pasirodymui kolektyvo vadovė sukūrė specialų šokį, pagal J. Lapinskienės muziką. Festivalis baigėsi bendra daina, o salėje vis daugėjo ir daugėjo įvairiaspalvių balionų, kurie vaikų rankose ir akyse atrodė nuostabiai.

Tarptautiniame vaikų tautinių šokių ir dainų festivalyje „ MES NUPINSIM ŠOKIŲ PYNĘ 2018” mažieji „PADŪKĖLIO“ šokėjai pasirodė su Vilniaus m. Kirtimų KC tautinių šokių ansamblio „VILNIAUS PYNIMĖLIS“ šokėjais. Vaikučiams tai buvo pirmas toks atsakingas koncertas, bet šokti kartu su jau patyrusiais, profesionaliais šokėjais buvo drąsiau. Ir šokis toks puikus pasitaikė „SŪPUOKLĖLĖS“. Tai mus tik supo ir supo, beveik šokti nereikėjo. Bet valso žingsnį turėjom išmokti. Po pasirodymo stebėjome kitų tautų šokių kolektyvus iš Moldovos, Rusijos, Baltarusijos, Latvijos respublikų. Festivalis baigėsi, o mes vis dar nenorėjome važiuoti iš Panevėžio namo, nes šokėjos iš Latvijos mokino latviškus šokius vis dar ir dar. Buvo smagu.

Po baigiamojo mokslo metų koncerto, visiems atostogos. O mes, tik kelias savaites pailsėję, vėl susibėgsime į bendras 2018 Lietuvos šimtmečio dainų šventės „VARDAN TOS...“ repeticijas. O tai reiškia, kad mūsų vasara garantuotai bus išskirtinė. Juolab, kad „PADŪKĖLIO“ kolektyvas buvo įvertintas Kultūros ministerijos. Suteikta aukščiausio meninio lygio kategorija, pasiūti nauji tautiniai kostiumai.

Garbingai ir „padūkėliškai“ atstovausime mūsų mokyklai, bene svarbiausiame Lietuvos 100 – mečio paminėjimo renginyje.

 

Vadovė Aniceta Česnakauskienė